4 października 2019 roku uczniowie klasy czwartej Zespołu Szkół w Budach Głogowskich wraz z opiekunami wybrali się pieszo do Centrum Caritas w Budach Głogowskich. Były to ciekawe doświadczenia terenowe. Dzięki temu uczniowie poznawali walory przyrodnicze swojej miejscowości.
Celem wycieczki było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów zamieszkującej tereny należące do Bud Głogowskich.
Następnie w Centrum Caritas odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Poprzez fotografie i barwne opowieści odwiedziliśmy Maroko. Pan Daniel Jakubowski zaprezentował zdjęcia z wyprawy do Maroka. Opowiadał o przeprawie przez góry Atlas. Zapoznał nas z niektórymi zwyczajami mieszkańców tego kraju położonego w północno zachodniej Afryce.
W wielu z nas odezwała się żyłka podróżnika i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania oraz niezwykłe opowieści.
Barbara Węglarz
Społeczność szkolna pamięta o Powstańcach Warszawskich, dlatego kolejny raz uczestniczy w akcji BohaterON.
Własnoręcznie przygotowane przez uczniów kartki i laurki z życzeniami trafią do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.
Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Zespół Szkół w Budach Głogowskich
zaprasza uczniów szkół podstawowych
do udziału w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Religijnej
pod hasłem:
„Dobrze jest dziękować Panu
i śpiewać imieniu Twemu o Najwyższy”
Czytaj więcej: VII Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej 2019
Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie czytano w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany Nowele polskie. To wybór tekstów, których wspólnymi zaletami jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.
W tym roku także nasza szkoła dołączyła do akcji i 6 września na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych we wszystkich klasach IV – VIII nauczyciele czytali wybrane arcydzieła polskiej nowelistyki.
Na ósme Narodowe Czytanie para prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda - wybrała osiem lektur, które – jak zaznaczył prezydent – uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.
Barbara Węglarz
Zapraszamy do galerii >> Galeria <<
REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU UCZNIÓW I UCZENNIC
W PROJEKCIE „NOWA JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA W GMINIE GŁOGÓW” W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020
Priorytet IX. Jakość edukacji i kompetencji w regionie
Działanie 9.2 Poprawa jakości kształcenia
Wszystkie dzieci, które od 1 września 2019 roku będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego, serdecznie zapraszamy na zajęcia adaptacyjne. Zajęcia zostaną zorganizowane dla przyszłych przedszkolaków wraz z ich opiekunami w naszej placówce w dniach 29.08.2019 (czwartek) i 30.08.2019 (piątek) w godzinach 9:30 - 11:30.
Jesteśmy przekonani, że wszystkie dzieci z uśmiechem będą przychodziły do naszego przedszkola.
Zapraszamy !
Pani Dyrektor i wychowawczyni
W dniu 14 czerwca 2019 r. w auli Pałacu Czartoryskich w Lublinie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom III Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”, którego organizatorami byli: Wschodnioeuropejski Instytut Nowoczesnej Edukacji w Lublinie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Centrum Ucrainicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uroczystość odbyła się podczas II Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej pod hasłem „GRÓD, CO SEMPER BYŁ FIDELIS” oraz Międzynarodowej Konferencji Naukowej poświęconej 100-leciu połączenia Lwowa z Odrodzoną Polską „Lwów w życiu II Rzeczypospolitej Polskiej (1918-1939)”.
Czytaj więcej: Sukces Julii Krasoń w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Kresach!!!
Wycieczka szkolna – Krynica Zdrój i Słowacja!
W dniach 6 -7 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do Krynicy Zdroju oraz Słowacji, w której udział wzięli uczniowie z klas: 5a, 5b i 6. Uczestniczyło w niej także kilka osób z klas 4a oraz 8. Wyjazd miał na celu integrację zespołów klasowych, pobudzanie aktywności ruchowej i poznawczej, rozwijanie zainteresowań otaczającą rzeczywistością oraz zapoznanie młodzieży z walorami turystycznymi regionów. Po przyjeździe do Krynicy nasi wychowankowie rozpoczęli wycieczkowe atrakcje od wjazdu koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką. Ze szczytu mogli podziwiać piękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego. Następnie wraz z przewodnikiem przeszli ścieżką edukacyjno-przyrodniczą „Na stoku Jaworzyny”, która miała ich zapoznać się z najciekawszymi fragmentami krajobrazowo-przyrodniczymi tego miejsca.
Czytaj więcej: Wycieczka szkolna – Krynica Zdrój i Słowacja!
Sukcesy naszych uczniów w XIX Ogólnopolskim Konkursie
„Z Prymasem Tysiąclecia w trzecie tysiąclecie”
28 maja br. nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim obchodzili Dzień Patrona Szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas Dnia Patrona odbyło się również uroczyste wręczenie nagród laureatom XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Z Prymasem Tysiąclecia w Trzecie Tysiąclecie”. Prace zarówno plastyczne, jak i literackie stały na bardzo wysokim poziomie, co podkreśliło jury oceniające prace.
Czytaj więcej: „Z Prymasem Tysiąclecia w trzecie tysiąclecie”