Cele zbiórki:
• popularyzowanie wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i możliwości recyklingu oraz ponownego wykorzystania surowców wtórnych,
• zmniejszenie kosztów produkcji nowego papieru.
Uczestnicy konkursu:
Konkurs skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół w Budach Głogowskich.
Przedmiotem konkursu jest zbiórka makulatury:
W ramach niniejszego konkursu zbierane mogą być wyłącznie odpady stanowiące makulaturę, w szczególności: gazety, ulotki, książki, tektura opakowaniowa, kolorowe czasopisma, zeszyty, zapisane lub zadrukowane kartki, opakowania papierowe i kartonowe, torby papierowe itp.
Konkurs będzie prowadzony w następujących kategoriach:
- Najlepsza klasa (ilość makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia)
W klasach I-III SP i oddziałach przedszkolnych
W klasach IV-VIII SP
Warunek: Każdy uczeń z klasy przynosi minimum 1 kilogram makulatury!
/do zbiórki mogą włączyć się wychowawcy i nauczyciele/
- Najlepszy uczeń (największa ilość makulatury przyniesiona przez jednego ucznia
Termin i miejsce zbiórki makulatury :
Konkurs trwa od 04.11.2019r. do 15.11.2019r.
Zbiórka makulatury prowadzona będzie codziennie przed lekcjami
od 7.00 do 8.00 przy budynku szkoły do specjalnie podstawionego kontenera. Jeżeli uczeń ma większą ilość makulatury, to w dniach zbiórki rodzice mogą podjechać pod szkołę samochodem w celu dostarczenia makulatury.
Odbiór makulatury:
Zebraną makulaturę należy przygotować w postaci związanych paczek
lub w kartonie papierowym. Musi być zważona i podpisana ( imię, nazwisko, klasa) i oddana panu woźnemu.
Nie wolno samodzielnie wrzucać makulatury do kontenera, ponieważ nie będzie to odnotowane.
Na najlepsze klasy i najlepszych uczniów czekają atrakcyjne nagrody!!!
Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych.
Organizatorzy: Barbara Depa i Samorząd Uczniowski
Zapraszamy społeczność naszej szkoły do włączenia się w akcję charytatywną „Misja opatrunek dla Zambii”. Pragniemy przekazać pomoc materialną dla szpitala im. kardynała Kozłowieckiego w Lusace i Misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii. Jest to wspaniała okazja, aby czynnie włączyć się w dzieło pomocy misjom.
Zbieramy bandaże zwykłe i elastyczne 10-15 cm szerokości, plastry, kompresy, gazę, rękawiczki jednorazowe, nici chirurgiczne (Vicryl/Dexon).
Artykuły należy składać w bibliotece szkolnej do 15 listopada.
Dziękujemy za życzliwość.
Osoby odpowiedzialne: Barbara Saładiak i Barbara Węglarz.
Październik to miesiąc świadomości mutyzmu wybiórczego.
Nasza placówka przystąpiła z tej okazji do akcji „Klasa z empatią”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat mutyzmu wybiórczego, jako zaburzenia o podłożu lękowym. Uczniowie klas przystępujących do akcji wypełniają zadania zawarte w regulaminie, odnoszące się do radzenia sobie z sytuacjami lękowymi, wsparcia w sytuacjach trudnych i znaczenia pozytywnych komunikatów kierowanych do innych. Klasy, które wypełnią wszystkie zadania, otrzymają tytuł „KLASA Z EMPATIĄ”, potwierdzony certyfikatem.
Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Justyna Golema, logopeda, neurologopeda zajmująca się problemami dzieci z mutyzmem.
Trwa rok Stanisława Moniuszki. Z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora, 21 października 2019 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego odbył się koncert, na którym uczniowie naszej szkoły mieli okazję prezentować swoje umiejętności. Było to niesamowite doświadczenie dla dzieci, które wystąpiły na wielkiej scenie oraz dla nauczycielek: Elżbiety Kwolek, Agnieszki Wilk i Izabeli Pustelak-Madej. Uczniowie śpiewali wybrane utwory oraz przedstawiali krótkie, tematyczne scenki. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.
Regulamin Powiatowego Konkursu Plastycznego
„POLSCY TWÓRCY NAJMŁODSZYM”
Cele konkursu:
- popularyzacja polskiej literatury dziecięcej,
- propagowanie idei czytania dzieciom i organizacji zajęć inspirowanych literaturą,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literatura i plastyką
- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wspieranie twórczości dziecięcej,
- rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci,
- kształtowanie wrażliwości odbioru wierszy oraz wypowiadania się poprzez pracę plastyczną,
Tematyka prac:
Tematem konkursu w roku 2019 jest ilustracja do wybranego utworu WANDY CHOTOMSKIEJ.
Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs plastyczny adresowany jest dla uczniów szkól podstawowych (klas I-III) i przedszkoli (5-6 lat).
2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji do wybranego utworu Wandy Chotomskiej.
Kryteria oceniania:
1. Wszystkie prace, które będą spełniać wymogi regulaminowe, wezmą udział w konkursie.
2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III) i przedszkoli (5-6 lat).
4. Praca powinna być wykonana w formacie A3 w dowolnej technice malarskiej ilustrującej wybrany wiersz Wandy Chotomskiej.
3. Prace powinny być czytelnie opisane (na odwrocie): imię i nazwisko oraz wiek autor (klasa), imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem, którego praca została wykonana, tytuł wiersza, który zainspirował autora pracy, nazwa, adres i telefon szkoły.
Termin nadsyłania prac:
do 20 listopada 2019 roku.
Na adres:
Zespół Szkół w Budach Głogowskich
Budy Głogowskie 846
36-060 Głogów Małopolski
Ocena pracy:
Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
Uwagi:
Uczeń klasy VI b - Mateusz Bajek wziął udział w VII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem: „Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać Imieniu Twemu, o Najwyższy” i wyśpiewał I miejsce w kategorii solista klasy IV-VI.
Poziom przygotowania uczestników był jak zwykle bardzo wysoki. Do konkursu Mateusz przygotowywał się pod bacznym okiem pani Barbary Węglarz.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
19 października 2019 roku w sobotę odbyła się siódma już edycja Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem: „Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać Imieniu Twemu, o Najwyższy”, organizowanego przez Zespół Szkół w Budach Głogowskich. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Prezentacje uczestników oceniała specjalnie w tym celu powołana komisja konkursowa, w której skład wchodzili: Pani Elżbieta Szczur – Dyrektor Festiwalu Piosenki Ewangelizacyjnej im. Kard. Adama Kozłowieckiego SJ, Pani Izabela Pustelak-Madej – absolwentka wydziału sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Pan Jakub Pięta-nauczyciel szkoły muzycznej w Głogowie Małopolskim.
Patronatem honorowym festiwalem objęli: Jego Ekscelencja. Biskup rzeszowski Jan Wątroba, Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego Pan Paweł Baj.
Wśród zaproszonych gości, obok młodych wykonawców, ich opiekunów i rodziców, znaleźli się Pani Elżbieta Wolan - Wizytator Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Pani Barbara Madej - radna Gminy Głogów Małopolski.
Czytaj więcej: VII WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI RELIGIJNEJ
Dnia 15 października 2019 r. uczniowie klasy IV wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogowie Małopolskim. Wyjazd zorganizowała pani Anna Bielenda-Lasota w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Moja mała ojczyzna – Budy Głogowskie i gmina Głogów Małopolski”, realizowanej wspólnie z panią Barbarą Węglarz.
Podczas wycieczki nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć wystawę fotograficzną „Głogów dawniej i dziś”, a także uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji historycznej, którą przeprowadził Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogowie Małopolskim – pan Robert Borkowski. W trakcie zajęć poznali historię miasta oraz zobaczyli, jak zmieniał się głogowski krajobraz na przestrzeni wieków. Szczególnie ciekawe okazały się dla uczniów informacje na temat obiektów architektonicznych, które uległy zniszczeniu lub zmieniły swoje przeznaczenie. Mowa tu o pałacu Lubomirskich, a także kościele pw. św. Wincentego a Paulo i św. Urszuli wraz z zabudowaniami klasztornymi. Pierwszy z wymienionych obiektów po uszkodzeniach wojennych odbudowano z przeznaczeniem na fabrykę, zaś drugi uległ zniszczeniu. Co ciekawe, zdecydowana większość uczniów w ogóle nie wiedziała o istnieniu tych budowli.
Czytaj więcej: Wycieczka do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogowie Młp.
Wszyscy zapewne wiedzą, i duzi, i mali, że 14 października obchodzony jest rokrocznie Dzień Nauczyciela. Święto to właściwie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej i upamiętnia wydarzenia sprzed wieków. W wieku XVIII, a dokładnie w 1773 roku powołano Komisję Edukacji Narodowej. Kluczowym zadaniem tej instytucji było wykształcenie dzieci i młodzieży, a tym samym światłych i odpowiedzialnych obywateli- Polaków. Tak jest do dzisiaj, jednak należy zdać sobie sprawę z tego, iż w momencie powołania KEN-u do istnienia, sytuacja Polski i Polaków znacznie różniła się od obecnej. Data powołania komisji jest bowiem także datą I rozbioru Polski. W cieniu narodowej tragedii reforma oświaty była najważniejszym sposobem ratowania państwa- polskości i tożsamości narodowej. Możliwe było to dzięki nauczaniu młodych pokoleń w języku ojczystym. Wszak język jest głównym narzędziem w budowaniu świadomości społeczeństwa i tożsamości narodowej. Nauka była więc podstawowym narzędziem w walce z zaborcami.
Dziś nie musimy borykać się z takimi przeciwnościami i trudami zdobywania wiedzy- wystarczy chcieć. Chcieć korzystać z wiedzy i wysiłku, jakie w swojej codziennej pracy przejawiają nauczyciele. 14 października jest czasem podziękowań i … przeprosin, jakie w wyniku refleksji nad wypełnianiem obowiązków ucznia również nasuwają się naszej młodzieży. Dla nauczycieli to czas wzruszeń. 14 października to Święto Nauczycieli i Pracowników niepedagogicznych oświaty. Tak więc im wszystkim w tym dniu dzieci i młodzież składają podziękowania, wyrażone poprzez wiersze, piosenki, własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami. Występ artystyczny przedstawicieli społeczności uczniowskiej jest zawsze w naszej szkole miłym wyrazem wdzięczności i serdeczności.
Agnieszka Wilk
4 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły z klas 4-6 SP wzięli udział w obchodach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”, która organizowana jest corocznie przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do utrwalenia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, a także przypomnieć o jej przydatności w życiu codziennym.
W wydarzeniu każdego roku uczestniczą szkoły z różnych stron świata.
Uczniowie z klas 4-6 SP w ramach lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia. W szkole pracowały komisje egzaminacyjne, które przeprowadzały egzamin wśród uczniów różnych klas.
Wszyscy, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na pytania otrzymali dyplom „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i wyzwoliły chęć zdrowej rywalizacji.
Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę, a tym którzy zdali egzamin GRATULUJEMY!