W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #DzieciUcząRodziców Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.
Materiały można pobrać pod adresem:
Ogólnopolska akcja edukacyjna #DzieciUcząRodziców, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych, to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii.
W ramach akcji każda zgłoszona placówka – także nasza - otrzyma materiały do przeprowadzenia lekcji, a także specjalne zadanie do wykonania przez najmłodszych. W trakcie trwania akcji przewidziano konkursy z wyjątkowymi nagrodami dla dzieci.
Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele będą wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania.
Akcja #DzieciUcząRodziców została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
Do świata edukacji wyruszamy i do udziału w akcji #DzieciUcząRodziców zapraszamy!
Więcej informacji na: https://edu.crl.org.pl/# oraz https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE.
Koordynator akcji #DzieciUcząRodziców w ZS w Budach Głogowskich
mgr Justyna Golema
Ósmoklasiści! Przed Wami decyzje o dalszej drodze edukacyjno-zawodowej.
Poniżej kilka informacji o zapotrzebowaniu na lokalnym rynku pracy.
https://nowiny24.pl/mechanik-lotniczy-zawod-pilnie-poszukiwany-na-podkarpaciu-potrzebne-sa-setki-pracownikow/ar/c10-14811240?fbclid=IwAR2SF5fMzKNEHcg7HI3gPgYdzIbbT7VpWWHc8IfEjdd1T7G_oZgWFw97DxU
https://mamadu.pl/145903,samobojstwa-i-depresja-wsrod-nastolatkow-oto-film-ktory-musisz-zobaczyc
Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali gimnastycznej i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki oraz dzieci z klas I – IV w środę 12 lutego podczas balu karnawałowego. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sal już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Z wielką ochotą uczestniczyły w zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzirejkę. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, niosąc ze sobą paczkę ze słodyczami przygotowaną przez Radę Rodziców.
Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.
Następny bal już za rok!!!
>>>Galeria<<< Justyna Golema
10 lutego 2020 r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z panem Tomaszem Halaburdą – znanym poliglotą z Rzeszowa. 27-letni pan Tomek biegle włada ośmioma językami: angielskim, niemieckim, portugalskim, hiszpańskim, włoskim, szwedzkim, rosyjskim i słowackim. Zainteresowanie językami pojawiło się u niego już w dzieciństwie w trakcie podróży po świecie, które odbywał z rodzicami. Imponowało mu, że tata lub przewodnik mogą swobodnie rozmawiać z tubylcami. Na poważnie nauką języków zajął się w liceum. Jego wielkim sukcesem było reprezentowanie Polski na Konferencjach Poliglotów zorganizowanych w Berlinie i w Nowym Jorku w 2015 roku. W Nowym Jorku nasz kraj reprezentowało tylko dwóch przedstawicieli, a trzeba dodać, że w wydarzeniu tym biorą udział poligloci z całego świata. Pan Tomek włada językami, które obowiązują jako urzędowe w 103 państwach. Ponadto zwiedził już 38 krajów!
Młody poliglota uświadomił uczniom, że klucz do sukcesu tkwi w systematyczności i nie poddawaniu się porażkom. Po prostu trzeba zabrać się do nauki i uwierzyć w siebie! Jego wizyta miała na celu zachęcenie naszej młodzieży do nauki języków i pokazania ogromnych korzyści, które z niej płyną. To klucz do poznawania nowych ludzi i otaczającego nas świata.
Spotkanie odbyło się w ramach realizowanej w szkole Innowacji Turystyczno-Językowej pt. „Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej”.
>>>Galeria<<< Katarzyna Dziedzic
Zawody potrzebne na rynku pracy:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawody-potrzebne-na-rynku-pracy--obwieszczenie-ministra-edukacji-narodowej
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON” o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
Celem projektu było edukowanie uczniów, bazując na historiach Powstańców. Działania przeprowadzane w ramach akcji mają wzmacniać poczucie tożsamości narodowej zwłaszcza wśród młodego pokolenia; krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Ważną część naszej kampanii stanowi edukacja młodzieży szkolnej. Pokazujemy, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie.
W naszej szkole realizacja kampanii odbywała się poprzez przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o przygotowane w ramach kampanii scenariusze oraz wykonywanie na godzinach wychowawczych przez uczniów kartek z słowami uznania, podziękowania dla Powstańców Warszawskich.
Zajęcia w klasach najmłodszych prowadzone były przez wychowawców klas, natomiast w klasach starszych IV-VIII treści wprowadzające uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców realizowane były w ramach języka polskiego przez panią Małgorzatę Wachek i panią Agnieszkę Wilk.
Szkolnym koordynatorem akcji był pedagog szkolny.
Zaangażowanie uczniów i nauczycieli w akcję pokazuje jak wartościowa jest edukacja i budowanie świadomości pamięci o Powstaniu Warszawskim wśród młodego pokolenia.
Paczki z kartkami dla bohaterów walk o stolicę zostały dostarczone przez organizatora kampanii na przełomie grudnia i stycznia.
Korespondencja od uczniów z pewnością sprawiła Powstańcom wiele radości i wzruszeń!
Partnerem merytorycznym projektu BohaterON jest Instytut Pamięci Narodowej.
Działania odbywają się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Marta Rusin
W ramach ochrony środowiska, popularyzowania wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz ponownego wykorzystania surowców wtórnych w listopadzie został przeprowadzony szkolny konkurs zbiórki makulatury pod hasłem „Zbieram makulaturę - chronię naturę”. W konkursie tym wzięło udział prawie 80% uczniów, również w zbiórkę włączyli się nauczyciele i mieszkańcy Bud Głogowskich. Zebraliśmy łącznie 4600 kg makulatury, a tym samym ocaliliśmy 78 drzew. Uczniowie, którzy przynieśli najwięcej makulatury w każdej klasie, zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, a klasa VIII, której wszyscy uczniowie brali udział w konkursie, otrzymała dofinansowanie do klasowej imprezy.
Oto nagrodzeni uczniowie:
I miejsce w szkole Adrian Piszcz klasa III
II miejsce w szkole Błażej Bajek klasa I b
III miejsce w szkole Stanisław Mularczyk klasa I a
Najlepsi z poszczególnych klas:
Karol Jastrzębski oddział przedszkolny:
Oliwia Drzał oddział przedszkolny:
Karina Piszcz oddział przedszkolny:
Natan Bielenda klasa I a
Mateusz Witalec klasa I a
Aneta Bieleń klasa I a
Zuzanna Szuberla klasa I a
Sebastian Lipiński klasa II
Kacper Krasoń klasa VI a
Natalia Dworak klasa VI b
Oliwia Żądło klasa VI b
Wiktor Przywara klasa VII
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury i zapraszam do udziału w kolejnych ekologicznych akcjach.
Barbara Depa
W tym tygodniu udało nam się zmontować galerię zdjęć, które przedstawiają najpiękniejsze miejsca w Budach Głogowskich. Autorami fotografii są nasi kreatywni uczniowie.
Wystawa jest stała, zapraszamy na parter do naszej szkoły.
Izabela Pustelak-Madej