Książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci „Masz tę moc” jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.
Pobierzcie i czytajcie, gdzie tylko lubicie
i gdzie dzieci czują się bezpieczne.
Dziękuje i Pozdrawiam
Pedagog Marta Rusin
I. Cele konkursu:
II. Warunku uczestnictwa:
III. Zasady konkursu:
AUTYZM
POZNAJ
ZROZUM
DODAJ DOBRE SŁOWO https://www.polskananiebiesko.pl/
Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu oraz wsparcie ich najbliższych.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje z autyzmem, 400 tysięcy osób. To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z osobami z autyzmem żyją, także rodzice, rodzeństwo, opiekunowie.
Czy chcesz zrozumieć?
Zaglądnij tu:
https://jim.org/autyzm/czym-jest/
https://synapsis.org.pl/autyzm/czym-jest-autyzm/definicja-autyzmu/
MOŻESZ OKAZAĆ WSPARCIE!
JAK?
Przyłącz się do akcji „Light in up blue”, która ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.
„ZAŚWIEC SIĘ NA NIEBIESKO W FB” na swoim profilu, w relacji, na tablicy umieść zdjęcie, obrazek, cokolwiek…..w kolorze niebieskim.
Narzędzia wykorzystywane przez nauczycieli Zespołu Szkół w Budach Głogowskich
do prowadzenia zajęć na odległość :
- dziennik elektroniczny (umożliwiający realizację programu nauczania)
- poczta elektroniczna ( kontakt z rodzicem)
- platforma: www.epodręczniki.pl
- strony internetowe wydawnictw
- strony internetowe zawierające materiały edukacyjne wskazywane przez nauczycieli
- komunikatory wykorzystywane do kontaktów z uczniami online
- platformy wspomagające zdalne nauczanie tworzone w „chmurze”,
- program Form z pakietu Office365 do tworzenia interaktywnych testów czy sprawdzianów
- platforma „naukaizabawa.squla.pl”
- materiały i testy interaktywne ze stron internetowych wskazywane przez nauczyciel
- oferta YouTube z materiałami edukacyjnymi,
- podręczniki, ćwiczenia, karty pracy w wersji papierowej
HARMONOGRAM KONSULTACJI NAUCZYCIELI Z RODZICAMI
W WARUNKACH NAUCZANIA NA ODLEGŁOŚĆ
JESTEŚMY UWAŻNI – Nie przegap tego, co najcenniejsze!
Jesteśmy uważni na nasze dzieci. I ważni dla siebie nawzajem. Dbamy o dobre rodzinne relacje. O bezpieczeństwo, komfort, szczęście najbliższych. Tymczasem z roku na rok kondycja psychiczna najmłodszych stale się pogarsza.
W sytuacjach pilnych i trudnych można znaleźć pomoc psychologów, którzy świadczą swoje usługi on-line lub telefonicznie.
Nieodpłatnie takie usługi świadczy PPP nr 1 w Rzeszowie http://www.ppp1-rzeszow.edu.pl/aktualnosci/art165,zarządzenie-dyrektora.html
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie http://pcpr.powiat.rzeszow.pl/art,268,wsparcie-psychologiczne
Podkarpackie Stowarzyszenie Psychoterapeutów uruchomiło bezpłatne telefoniczne wsparcie psychologiczne, którego udzielają psychoterapeuci.
Poniżej lista psychoterapeutów oraz dni tygodnia i godziny, kiedy można się umówić na rozmowę telefoniczną.
Drodzy uczniowie!
Poniżej kilka fajnych informacji.
O czym?
O motywacji !
Zobacz
Na pewno skorzystasz.
Pedagog
Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, które stoją przed uczniami. Taka rzeczywistość może budzić w nich różne emocje: niepewność, bezradność a nawet złość, że tak poważne zmiany dotykają akurat ich.
Przed rodzicami stoi najtrudniejsze zadanie: jak pomimo niesprzyjających okoliczności, nie stracić z pola widzenia tego, co najważniejsze, czyli dzieci.
Silne emocje, kategoryczne opinie dorosłych mają bardzo duży wpływ na postawę i samopoczucie dzieci.
Dlatego też, aby pomóc młodzieży w radzeniu sobie ze zmianą i jej skutkami, warto zadbać również o siebie, o równowagę, przygotować się na różne rozwiązania i konstruktywne wsparcie emocjonalne oraz logistyczne własnego dziecka.
Taka postawa jest bardzo ważnym zapleczem budującym poczucie bezpieczeństwa nastolatka w poradzeniu sobie ze zmianą.
Ważne jest również, nastawienie do całej sytuacji. Jeśli rodzice będą przekonani, że dziecko sobie nie poradzi, na pewno będzie mu trudniej odnaleźć się w nowej sytuacji.
Duże znaczenie ma też komunikat, jaki wysyłamy młodym ludziom na temat funkcjonowania świata dorosłych: to, jak wyrażamy swoje opinie, emocje czy rozwiązujemy problemy, może być dla nich ważnym punktem odniesienia do radzenia sobie z wyzwaniami i zmianami.
Jedną z przeszkód na którą może natrafić nastolatek, zobligowany do samodzielnej pracy w domu jest motywacja.
Co zrobić, żeby nastolatek chciał się uczyć?
Należy wspierać nastolatka i okazywać mu zrozumienie, jednocześnie tłumacząc, że zaniedbywanie nauki nie rozwiąże problemu, a jedynie pogorszy sytuację.
Żeby pomóc dziecku i zachęcić je do nauki ważne jest kilka kwestii:
1.Systematyczność
Systematyczność to podstawa, ponieważ nadmiar materiału, który trzeba przerobić w krótkim czasie potrafi naprawdę skutecznie zniechęcić do nauki. W związku z tym, już od samego początku zachęcaj nastolatka do planowania wszystkiego, co ma do zrobienia, regularnego powtarzania i do systematycznej pracy. Wytłumacz mu, że codzienna nauka nie zajmie dużo czasu, a wiedza będzie znacznie łatwiej przyswojona, jeśli będzie dawkowana regularnie, w małych porcjach.
2.Określenie celu nauki i korzyści z niej płynących
„Dzieci uczą rodziców”: Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa + kolejne darmowe materiały.
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U
Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku trwa konkurs, do udziału w którym zachęcam.
Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Koordynator akcji w ZS w Budach Głogowskich
mgr Justyna Golema
Szanowni Państwo!
W związku z sytuacją spowodowaną stanem zagrożenia epidemicznego dla tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili, istnieje możliwość przesłania drogą elektroniczną wniosku o przyjęcie dziecka do punktu przedszkolnego, oddziału O czy też karty przyjęcia dziecka do klasy I SP. Wszystkie te dokumenty są do pobrania na stronie internetowej szkoły http://zsbudy.pl/ w zakładce Rekrutacja lub poniżej. Dokumenty można przesyłać na mail szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Podpiszemy je i ewentualnie uzupełnimy po powrocie do szkoły. Można je również przynieść do szkoły i złożyć w skrzynce przygotowanej w tym celu w holu szkoły. W razie pytań i wątpliwości proszę dzwonić do szkoły tel. 177897380.
Karta zgłoszenia dziecka do SP