Dyrektor Zespołu Szkół w Budach Głogowskich ogłasza zapisy dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Budach Głogowskich. Zapisów można dokonywać do dnia 20 marca 2020 r. do godz. 15.30 w sekretariacie szkoły. Karty zapisu do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.
Dyrektor Zespołu Szkół w Budach Głogowskich ogłasza zapisy dzieci z rocznika 2014 - do Oddziału Przedszkolnego oraz z rocznika 2015 do Punktu Przedszkolnego.
Zapisów można dokonywać w sekretariacie szkoły w terminach:
1) od dnia 25 lutego do dnia 03 marca 2020 r. - złożenie potwierdzenia o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w placówce w kolejnym roku szkolnym.
2) od dnia 3 marca 2020 r. do 20 marca 2020 r. do godz. 15.30 - zapisy nowych dzieci.
Wnioski do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.
Kolejny raz tradycji stało się zadość i w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Budach Głogowskich w niedzielę 12 stycznia o godzinie 11.30 zaproszeni goście i przyjaciele naszej szkoły spotkali się, by wspólnie obejrzeć przedstawienie jasełkowe.
Jasełka Bożonarodzeniowe to historia wielkiej miłości. Są opowieścią o tym, jak Bóg przyszedł i zamieszkał pośród nas. Inauguracji tego spektaklu dokonała pani dyrektor Renata Czach, witając zaproszonych gości, rodziców i wszystkich przyjaciół naszej szkoły. Szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, muzycznych, wokalnych. W pięknej scenografii, którą przygotowała pani Małgorzata Wachek i specjalnie przygotowanych na tę okazję kostiumach, uczniowie po raz kolejny opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Reżyserem i scenarzystą spektaklu była Pani Barbara Węglarz. Udało się połączyć talent, zapał i entuzjazm tych najmłodszych i najstarszych, co jest cennym doświadczeniem zwłaszcza dla dzieci. Tak jak w rodzinie każdy ma swoje miejsce i jest ważny, tak i w naszej szkole każde dziecko niezależnie od wieku wnosi do szkolnej rodziny to, co ma najcenniejszego i pragnie się tym dzielić z innymi. Naszym Jasełkom towarzyszyła radość wyrażona tańcem, śpiewem, muzyką i słowem. Na scenie obowiązkowo pojawiły się osoby, które znamy ze scen biblijnych: Maryja, Józef, Herod, Trzej Królowie, pasterze i inne postacie towarzyszące narodzinom Jezusa. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Praca z młodymi aktorami, inspirowanie ich i odkrywanie talentów scenicznych, nawet u tych, którzy na początku sami w siebie nie wierzą, jest ciężką pracą, ale dającą wiele satysfakcji.
Tegorocznym Jasełkom towarzyszyły działania dodatkowe min.: aukcja wytworów rękodzieła artystycznego prowadzona przez Radę Rodziców, kiermasz ciast przygotowanych przez mamy naszych uczniów. Wszystkie fundusze uzyskane podczas tego spotkania zasiliły budżet Rady Rodziców Zespołu Szkół w Budach Głogowskich i w całości zostaną przeznaczone dla uczniów naszej szkoły. Za ogromne zaangażowanie dziękujemy serdecznie rodzicom, a w szczególności Pani Ewelinie Obacz, Pani Magdalenie Mokrzewskiej - Sarnie, Panu Tomaszowi Boskowi, Panu Krzysztofowi Pai oraz wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas, aby nasza impreza odniosła sukces.
Barbara Węglarz
ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KOKURSU FOTOGRAFICZNEGO
W czasie świątecznego apelu zostali nagrodzeni uczniowie, którzy wykonali najlepsze zdjęcia. Przedmiotem konkursu było przedstawienie Bud Głogowskich poprzez fotografię. Konkurs miał na celu popularyzację patriotyzmu lokalnego i uwrażliwienie młodzieży na piękno najbliższej okolicy. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przedsięwzięcie. Otrzymaliśmy wiele ciekawych fotografii, które zostaną przedstawione na stałej wystawie w budynku naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów na szkolnym Facebooku.
Zwycięzcy konkursu:
Emilia Gaweł
Amelia Bielenda
Miłosz Król
Malwina Wąsik
Magdalena Bielenda
Wyróżnienia:
Dominika Król
Karolina Wąsik
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Realizacja konkursu nie byłaby możliwa bez naszych sponsorów: Kino Helios, Trampoliny Rzeszów | JumpWorld, Pizzeria GUSTO oraz Dampol. Lecki M.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Marta Rusin, Izabela Pustelak-Madej
Z inicjatywy uczniów w naszej szkole po raz drugi został zorganizowany Dzień Kapcia. Każda klasa, która w tym dniu uzyskała „100% kapcia” (wszyscy obecni uczniowie chodzili po szkole w kapciach) była zwolniona z pytania na oceny i pisania kartkówek. Głównym celem przedsięwzięcia była integracja uczniów i nauczycieli. Szkoła stwarza warunki do nauki, ale dba również o dobre samopoczucie i relacje międzyludzkie. Po raz drugi wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na korytarzu można było spotkać bardzo ciekawe kapcie… :) Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i dystansem do samych siebie. Zapraszamy do fotorelacji.
Tak trzymać!
Do wzruszającego spotkania doszło 19 grudnia w Domu Dziennego Pobytu „Senior-Vigor” w Budach Głogowskich. Uczniowie klas I b i IV zaprezentowali Bożonarodzeniowy program słowno-muzyczny. Głównym celem wizyty było budowanie więzi międzypokoleniowych również poza rodziną, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych, kształtowanie chęci pomocy innym ludziom.
Uczniowie pięknie i z wielkim przejęciem zaprezentowali program artystyczny. Nagrodą dla młodych artystów były serdeczne uśmiechy i płynące łzy szczęścia dziadków. Oprócz miłych słów uznania dzieci otrzymały także „słodkie podziękowania” oraz zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Na zakończenie uczniowie obdarowali podopiecznych własnoręcznie wykonanymi kartkami Bożonarodzeniowymi.
To była dla naszych uczniów prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku do osób starszych i życzliwości dla drugiego człowieka. Takie spotkania przynoszą korzyść dla obu stron. Oprócz integracji pokoleniowej, starsi ludzie i osoby z różnymi niepełnosprawnościami otrzymują dużą dawkę ciepła i radości a dzieci uczą się od nich szacunku i empatii. Takie wzruszające spotkania odległych pokoleń mają tez terapeutyczną moc dla obu stron, zmieniają na lepsze, wyzwalają pozytywne emocje. To czas otwierania serca i oczu na drugiego człowieka.
Barabara Węglarz
Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Widać to również w naszej szkole. Na górnym korytarzu, w rogu, przyciąga wzrok pięknie ozdobiona choinka. Szczególną uwagę przykuwają własnoręcznie wykonane przez uczniów piękne ozdoby świąteczne: bombki, aniołki, choinki, bałwanki, mikołaje. Gałązki tegorocznej choinki przystrajają także śnieżnobiałe, papierowe gwiazdki, delikatne, lekkie, przypominające swym wyglądem spadające z nieba, z niezwykłą gracją i powabnością, płatki śniegu. Do ozdób użyto bibuły, kolorowy papier, orzechy, szyszki, pestki owoców, makaron, ziarna zbóż itp. Wspaniałe ozdoby były także wykonane na drutach czy szydełku.
Przystrojona przez naszych uczniów choinka jest tak pomysłowo udekorowana, że nie ma osoby w szkole, która nie zatrzymałaby się na chwilę, żeby podziwiać jej wystrój.
Tak pięknie przystrojona choinka stworzyła nastrój świątecznej atmosfery, życzliwości i radości z przyjścia na świat Bożego Dzieciątka.
Barbara Węglarz
W ludowych zwyczajach okres poprzedzający Boże Narodzenie wiązał się z wykonywaniem ozdób choinkowych w domach, czym niejednokrotnie zajmowały się całe rodziny. Ozdoby wykonywane były z bibułki, słomy, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek, owoców oraz ziaren zbóż i świadczyły o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Warto kontynuować tę piękną tradycję, pielęgnując dzieło naszych przodków, dlatego też w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową”.
Celem konkursu było:
- kultywowanie tradycji świątecznych,
- inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych,
- wymiana artystycznych doświadczeń dzięki konkursowej konfrontacji,
- prezentacja talentów plastycznych.
Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac wyróżniających się pomysłowością, oryginalnością, ciekawą techniką wykonania.
Dziękujemy w sposób szczególny tym, którzy zdobyli się na trud zdobycia wiedzy o tradycyjnie wykonywanych ozdobach na choinkę. Życzymy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, by powyższy konkurs stał się inspiracją i zachętą do własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych we własnych domach. Niektóre konkursowe prace zostały wyeksponowane na naszej szkolnej choince.
Barbara Węglarz
W świetlicy szkolnej zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, który miał na celu pielęgnowanie i kultywowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie kreatywności, wyobraźni i inwencji twórczej naszych wychowanków.
Uczniowie z klas I-III przygotowywali prace konkursowe w terminie od 2 do 6 grudnia w sali świetlicowej na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Kartki wykonane poza szkołą nie były oceniane. Nasi uczniowie zastali więc nagrodzeni za samodzielną pracę i własną kreatywność. Dnia 9 grudnia wychowankowie świetlicy wybrali najpiękniejsze prace poprzez głosowanie. W ten sposób wyłoniono I, II, i III miejsce. Wyróżnienie przyznała Anna Bielenda-Lasota - organizator konkursu.
Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wychowanków świetlicy. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie prac konkursowych. Stworzyły staranne, efektowne i pomysłowe kartki, spędzając kreatywnie i radośnie czas w świetlicy szkolnej.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
I miejsce - Natalia Szopińska, Martyna Dworak, kl. III
II miejsce - Amelia Madej, kl. I a
III - miejsce Wojciech Faff, kl. I b
wyróżnienie - Zuzanna Krasoń, kl. II
Anna Bielenda-Lasota
Ho, Ho, Ho! PACZKI DOSTARCZONE!
Już słychać dźwięk wesołych dzwoneczków, a to znak, że już niebawem każdy z Nas pod postacią Mikołaja odwiedzi chore dzieciaki ... Ho, Ho, Ho!
Dziękujemy za tak wielkie serca i okazaną pomoc!!!
Tylko WSPÓLNYMI SIŁAMI, możemy POMALOWAĆ – szarą rzeczywistość i WYWOŁAĆ UŚMIECHY na najsmutniejszych twarzach.
Działanie wpisuje się w akcję MEN „Razem na Święta".