Dnia 14 grudnia 2018r. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Świąteczny wystrój sal”, w którym wzięła udział cała szkoła. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w dekorowaniu swoich klas. Naszymi specjalistami od oceniania świątecznego wystroju była pani Elżbieta Kwolek oraz pani Izabela Pustelak-Madej. Jury zwracało uwagę na ozdoby wykonane własnoręcznie. Ostatecznie, na szkolnym apelu został rozstrzygnięty konkurs, która klasa ozdobiła najlepiej swoją salę. Zwycięscy zostali obradowani torbą pełną czekoladowych słodkości.
Konkurs zorganizowały panie Anna Bielenda-Lasota, Izabela Pustelak- Madej oraz Katarzyna Dziedzic w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pomysłodawczyniom przedsięwzięcia przyświecały cele, takie jak: pogłębianie uczniowskiej wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej – patronki naszej szkoły, popularyzowanie utworów poetki, uwrażliwianie wychowanków na piękno literatury polskiej, a także kształtowanie postaw patriotycznych oraz szacunku dla dziejów ojczystych.
Czytaj więcej: Konkurs wiedzowy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej rozstrzygnięty!
W grudniu 2018r. miało miejsce podsumowanie akcji edukacyjnej: VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”, która organizowana jest corocznie przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do utrwalenia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, a także przypomnieć o jej przydatności w życiu codziennym.
Nasze sukcesy!
W związku z obchodzoną w tym roku 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie brali udział w konkursach, osiągając w nich sukcesy. Były to następujące konkursy:
Dzień Kapcia
W grudniu w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Dzień Kapcia”. Był to dzień, w którym uczniowie mogli przyjść do szkoły w pantoflach. Głównym celem akcji była integracja zespołów klasowych, ponieważ konkurs angażował wszystkich uczniów. Była to także okazja do przełamania tzw. „lodów” i potraktowania budynku szkoły jako „drugiego domu”,
” Once upon a time…”
W dniu 19.12.2018 w Szkole Podstawowej w Budach Głogowskich jury w składzie Monika Rękosiewicz-Tokarz i Katarzyna Rzeźnik ogłosiło wyniki konkursu gminnego z języka angielskiego ”Once upon a time…”, w którym wzięli udział uczniowie z klas VII-VIII i III gimnazjum z całej gminy. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski.
Czytaj więcej: Gminny konkurs z języka angielskiego ” Once upon a time…”
Dnia 13 listopada w naszej szkole świętowaliśmy wyjątkową rocznicę – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą akademię przygotowały panie: Katarzyna Dziedzic, Anna Bielenda-Lasota i Izabela Pustelak-Madej oraz pan Maciej Marczydło. Obchody zostały zainaugurowane odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego przez całą społeczność szkolną. Kiedy już zapanowała podniosła atmosfera, widownia mogła obejrzeć inscenizację wraz
z prezentacją na temat: „Patroni rzeszowskich ulic – osoby związane z niepodległością Polski”. Rozpoczęła się ona od krótkiego wprowadzenia, a mianowicie pokazu filmu o Legionach Polskich. Watro w tym miejscu nadmienić, iż pracę nad projektem poświęconym patronom rzeszowskich ulic nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, kiedy to pani Katarzyna Dziedzic i pan Marcin Bajek przemierzyli Rzeszów z uczniami ubiegłorocznej trzeciej klasy gimnazjum w poszukiwaniu miejsc związanych z niepodległością naszej Ojczyzny. Wycieczka ta została wcześniej szczegółowo zaplanowana.
Do konkursu przystąpili uczniowie klasy V a i V b.
Zadaniem uczniów było wykonanie komiksów do wybranego mitu starożytnych Greków i Rzymian.
Czytaj więcej: Wyniki Szkolnego konkursu czytelniczego „ MITYCZNE OPOWIEŚCI- KOMIKS”
5 listopada w Zespole Szkół w Budach Głogowskich odbył się szkolny rajd rowerowy pod hasłem „100 km na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI”. Akcja została objęta honorowym patronatem przez Nadleśnictwo Głogów. Trasa rajdu wytyczona została drogami leśnymi Leśnictwa Budy. Uczniowie podzieleni zostali na 5 grup. Każda grupa pod opieką nauczyciela miała do pokonania po 20 km, co w sumie dało 100 km. Nadleśnictwo zadbało również aby uczestnikom nie zabrakło sił, wyposażając każdego w napoje i batony. Trasa została przejechana, a uczniom długo zapadnie w pamięci ta akcja, szczególnie, że pogoda wyjątkowo była nam przychylna.
Mikołajki dla Hospicjum
Pomóż nam sprawić radość Podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Każdy z Was może podarować maluchom uśmiech!!!
Zespół Szkół w Budach Głogowskich włączył się do akcji Mikołajkowej na rzecz Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Akcji dotyczy zbiórki darów do paczek mikołajkowych dla dzieci objętych opieką hospicyjną.
Lista najbardziej przydatnych rzeczy wskazana przez pracowników, dostępna jest na stornie internetowej szkoły oraz na plakatach rozwieszonych w naszej miejscowości.