Przejdź do treści
Zespół Szkół w Budach Głogowskich
Przejdź do stopki

Wycieczka do Łańcuta

Wycieczka do Łańcuta

Treść

9 czerwca byliśmy na ciekawej wycieczce w Łańcucie. Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 7.45. Do pięknego zamku Lubomirskich weszliśmy o godz. 9.00. Historię zamku i poszczególne sale przybliżyła nam pani przewodniczka, która bardzo ciekawie opowiadała o życiu arystokracji w dawnych czasach. Następnie przeszliśmy do wozowni, gdzie oglądaliśmy różnego typu wozy i karety oraz trofea myśliwskie i wyposażenie stajni.  Następnie oglądaliśmy prezentacje multimedialne w dawnej oranżerii. Prezentacje przybliżyły nam pracę w zamkowej kuchni, dawne tańce oraz zabawy dzieci na zamku. 

Potem zeszliśmy na parter, gdzie oglądaliśmy zamek z lotu balonem i przeszliśmy labirynt. Następnie był czas na zakup ciekawych pamiątek i spożycie lodów w pobliskiej cukierni.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Uczniowie klasy 2

 

170641