Akcje
HO! HO! HO! PACZKI DOSTARCZONE !
Dzyń dzyń dzyń dzwonią dzwonki sań, co za radość, gdy prezenty można dzieciom dać…
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się akcji „ZOSTAŃ NASZYM MIKOŁAJEM", mającej na celu przygotowanie paczek mikołajkowych dla Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Magia Świąt Bożego Narodzenia DZIAŁA!
PAMIĘTAMY!
DOCENIAMY!
DZIĘKUJEMY!
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterOn w Twojej Szkole” o tematyce historycznej, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
W naszej szkole realizacja kampanii odbywała się na godzinach wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć patriotycznych w oparciu o przygotowane w ramach akcji scenariusze.
Różnorodność tegorocznych materiałów pozwoliła wychowawcom na dotarcie do każdej grupy wiekowej.
Wyjątkowo bogata oferta edukacyjna bardzo spodobała się naszym uczniom. Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie klasy I-III oglądali spektakl lalkarski „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Tematyka teatrzyku oparta jest na relacji dziadek - wnuczka. Fabuła w prosty sposób wyjaśniła dzieciom, czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny oraz jak postępować w codziennym życiu, by móc siebie nazwać patriotą.
Z kolei uczniowie kl. IV-VI słuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei”, które wprowadziło ich w powstańczy klimat, odpowiedziało na pytanie, jaką rolę w powstaniu pełnił tytułowy „roznosiciel nadziei”; pomogło uczniom zrozumieć, czym wówczas kierowała się młodzież i w jakich warunkach musiała się odnaleźć, by przetrwać. Nagranie porusza relacje międzyludzkie, solidarność i współpracę w czasie, gdy na szali stawiono własną rodzinę kontra miłość do Warszawy, do Polski. Słuchowisko z udziałem pięknych głosów i muzyki poruszyło i pozwoliło na chwilę przenieść się uczniom w czasie i zagłębić w historię małego listonosza.
Natomiast najstarsi uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli odcinek programu znanego youtubera Arkadiusza Patera prowadzącego kanał „Co za historia”. Prezentowana tematyka poruszyła zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego, z którymi mierzą się na lekcjach historii uczniowie VII i VIII klasy szkoły podstawowej.
Dodatkowo, chętni uczniowie mogli na zajęciach lub w domu przygotować kartkę
z życzeniami/podziękowaniami dla Powstańców.
Działania przeprowadzane w ramach akcji mają wzmacniać poczucie tożsamości narodowej zwłaszcza wśród młodego pokolenia; krzewić postawy patriotyczne, budować wrażliwość społeczną oraz „budować most” między pokoleniami.
Akcja wpisuje się w realizację Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły oraz
w kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021r.
Zapraszamy do zapoznania się z akcją:
„Dzyń, dzyń, dzyń dzwonią dzwonki sań, co za radość gdy prezenty można Dzieciom dać…”
Takimi słowami Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, zaprasza do udziału w akcji Mikołajkowej „ Zostań Naszym Mikołajem” na rzecz swoich Podopiecznych.
Już po raz kolejny nasza szkoła odpowiada na apel i zostaje „Pomocnikiem Świętego Mikołaja”.
Pomóżcie nam spełnić dziecięce marzenia i obdarować Dzieci z Hospicjum oraz ich rodzeństwo mnóstwem prezentów i najpotrzebniejszych rzeczy z okazji Mikołajek.
Niech działa magia świąt!!!
AKCJA TRWA DO 26 LISTOPADA
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału!
*Lista potrzebnych rzeczy dostępna pod linkiem:
https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/darowizna-rzeczowa/
Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.
Za włączenie się w ogólnopolską akcję #Szkoła pamięta otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.
Uczniowie klasy V z Wychowawczynią bardzo dziękują wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji zbierania karmy dla podopiecznych schroniska KUNDELEK. Udało nam się zebrać ponad 100 kg suchej karmy, ponad 50 puszek z karmą mokrą, a oprócz tego jeszcze saszetki, koce, zabawki, miski a nawet smycz.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i opiekunów Schroniska Przypominam też o możliwości adoptowania zwierzaczków oraz wyprowadzania piesków (pod opieką osoby dorosłej) czy głaskania kotków. Wszystkie informacje dostępne są na internetowej stronie schroniska.
25 października to Dzień KUNDELKA
dlatego MY postanowiliśmy pomóc właśnie im, bezdomnym pieskom i kotkom, niekoniecznie rasowym, wypielęgnowanym, ale tym zwyczajnym, którym życie potoczyło się nie zawsze dobrze i dziś mieszkają w rzeszowskim schronisku KUNDELEK
Już od listopada zaczynamy zbiórkę karmy, zabawek, kocy i mocno wierzymy, że przyłączycie się do nas.
Bardzo prosimy o przynoszenie w/w produktów
w dniach 2-5.11. 2021 do sali nr 5.
Z góry dziękujemy za wsparcie i chęć pomocy zwierzakom.
Uczniowie klasy Va z Wychowawcą Reginą Wilk
„PRZERWA NA CZYTANIE”
W ZESPOLE SZKÓŁ W BUDACH GŁOGOWSKICH
8 października nasza szkoła wzięła udział w „II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Przedsięwzięcie to realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Celem akcji jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska lokalnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Ogromnie cieszy nas fakt, że w tym trudnym czasie, mimo niesprzyjających okoliczności, udało się nam być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.
Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 199 uczniów
i 20 pracowników Zespołu Szkół w Budach Głogowskich.
Barbara Węglarz
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Szkoła w Budach Głogowskich również włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej #Szkoła pamięta. W ramach tej akcji uczniowie i nauczyciele odwiedzili i uporządkowali lokalne miejsca pamięci: mogiły nieznanych żołnierzy w pobliskim lesie oraz groby osób zasłużonych dla lokalnej społeczności na cmentarzu. W szkole wykonane zostały gazetki upamiętniające miejscowych bohaterów i odbyły się prelekcje połączone z prezentacjami osób, które zapisały się w historii ogólnonarodowej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.