Książek czar- w bibliotece i na deskach teatralnych
Treść
Na wyjątkowo porywający, ale i skłaniający do głębokich przemyśleń, spektakl wybrali się uczniowie klasy Va i Vb wraz z wychowawczymi: p. Agnieszką Alberską oraz p. Anną Bielenda-Lasotą.
Pionk.io, czyli co czują maszyny to adaptacja znanej wszystkim książki Carla Collodi. Reżyser spektaklu przeniósł młodych widzów w świat przyszłości (właściwie nawet już tej dziejącej się na naszych oczach; dotykającej każdego z nas), kreując postać głównego bohatera- we wzorcu literackim- drewnianego pajacyka- jako lalkę-robota, którego istnienie w świecie wysoko rozwiniętej cywilizacji zapoczątkował... toster. Spektakl oprawiony pomysłową scenografią i kostiumami oraz nowoczesną muzyką zadziwiał i fascynował wszystkich widzów. Furorę zrobiły wśród widzów postaci Foxi i Kici- internetowych showmanów, dorabiających się na naiwności i nieświadomości swoich fanów. Choć w zabawny sposób, to jednak dosadnie ta część spektaklu ukazała jak łatwo ludzie dają się zwodzić internetowym filmikom czy grom.
Wszystkim polecamy obejrzenie spektaklu!
Po przerwie na ciepłe jedzonko uczniowie udali się do Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, gdzie mieli możliwość obejrzenia wyjątkowych zbiorów biblioteki oraz zwiedzenia nowoczesnych magazynów. I tu również zarówno formaty, faktury i kształty woluminów zadziwiły uczniów, a przesuwanie nowoczesnych regałów zamieniło się w świetną zabawę!
Uczniowie wracali z wycieczki pełni wrażeń i już nie mogą doczekać się kolejnych atracji ;)
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
Agnieszka Alberska