Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu zdarzeń…tego życzyli uczniowie klasy VI wszystkim Paniom z okazji ich święta, który obchodziliśmy ósmego marca. Święto Kobiet kojarzy się różnie: jedni mówią, że miłe i sympatyczne, inni, że to relikt przeszłości, a jeszcze inni, że zbędne. Fakt, kobiety trzeba kochać i szanować na co dzień, a nie od wielkiego dzwonu. We wszystkich dziedzinach życia, pracy i nauki spotykamy przedstawicielki płci pięknej. Nie brak ich wśród lekarzy i naukowców, prawników, kolejarzy, kierowców. Pracują nawet na okrętach i samolotach. Wsławiają się w muzyce, sztuce i sporcie. Wnoszą poważny wkład w życie całego narodu. Trudno byłoby wyobrazić sobie życie bez nich...
Mamy niezmierny zaszczyt ogłosić, iż jury w składzie: mgr Renata Czach - dyrektor ZS w Budach Głogowskich, mgr Anna Bielenda - Lasota - nauczyciel wspomagający, mgr Elżbieta Kwolek - nauczyciel muzyki, mgr Agnieszka Wilk - nauczyciel języka polskiego, w uznaniu trudu i zaangażowania Uczestników konkursu - Dzieci i ich Rodzin, postanowiło nagrodzić WSZYSTKIE nadesłane PRACE.
Pozostając pod wielkim wrażeniem albumów, dostarczonych przez nie wrażeń estetycznych- plastycznych i czytelniczych, kreatywności Dzieci, Rodziców i Dziadków, a nade wszystko bijącego z nich CIEPŁA RODZINNEGO, składamy serdeczne gratulacje:
Czytaj więcej: WYNIKI Konkursu Czytelniczego „Poczytaj mi… Album wspólnie spędzonych chwil”
W bieżącym roku szkolnym 20016/17 klasa II b uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii promującej zdrowie pt.: „Zdrowe nietrudne”
W ramach tej kampanii były realizowane następujące tematy:
- „Poszukiwacz zdrowej energii”
- „Kolekcjoner witamin i składników mineralnych. Co muszą zawierać zdrowe posiłki?”
- „Jak oświetlić swoje biurko?”
Dzięki prowadzonym zajęciom dzieci dowiedziały się jakie produkty są zdrowe i jakie mają wartości odżywcze, poznały zdrowe jadłospisy, dowiedziały się jakie znaczenie dla organizmu mają poszczególne witaminy i gdzie je można je znaleźć. Wykonały „ Kwiatek – ściągę” na lodówkę zachęcający do spożywania warzyw, owoców, kasz i płatków.
Samodzielnie wykonały i spożyły „ Koktajl mocy” oraz zdrowe kanapki na kukurydzianych podkładach.
Bardzo chętnie podzieliły się z kolegami z innych klas wykonanymi potrawami.
W trosce o zdrowy wzrok uczniowie uczyli się właściwego oświetlenia swojego biurka oraz poprawnego siedzenia przy nim.
Na zakończenie programu wszyscy otrzymali broszurę: „Rodzina z zabawami” zawierającą wiele zdrowych i ciekawych przepisów potraw dla całej rodziny.
Teresa Kogut
W środę 11.01.2017 roku uczniowie klasy I i VI wyjechali do Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Budach Głogowskich na spotkanie świąteczne. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: mgr Barbary Saładiak i mgr Barbary Węglarz przedstawili piękny program artystyczny o tematyce Bożonarodzeniowej, który uświetnił to niezwykłe spotkanie. Nasi uczniowie pragnęli umilić czas seniorom swoimi popisami artystycznymi. Program rozpoczął się od występu uczniów klasy VI, którzy wprowadzili nas w świąteczną atmosferę. Następnie obejrzeliśmy inscenizację najważniejszego wydarzenia-Bożego Narodzenia w wykonaniu uczniów kl. I. Dzieci pokazały, że choć Jezus narodził się w żłobie, witany był jak Król. Przypomniały też, że Boże Narodzenia może być w sercu człowieka każdego dnia. Było to pełne ciepła, radości i wzruszeń spotkanie, które na długo pozostanie w sercach i pamięci seniorów i naszych uczniów.
Barbara Węglarz
Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję oraz jak corocznie były wystawione w Zespole Szkół w Budach Głogowskich. 15 stycznia uczniowie naszej szkoły, w obecności licznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i mieszkańców, przedstawili wzruszające, przepełnione zadumą i refleksją ośmioaktowe jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane pod kierunkiem p. Barbary Węglarz. Podkład muzyczny przedstawiał
Dobiega końca Rok Sienkiewicza. W naszej szkole przez cały rok odbywało się szereg akcji przybliżających postać Litwosa oraz jego twórczości. Pracownicy WiMBP w Rzeszowie zaprosili nas do Czytelni Głównej, aby zaprezentować nam posiadane przez Bibliotekę najciekawsze zbiory autorstwa Sienkiewicza oraz biografie i albumy poświęcone mu. Mogliśmy obejrzeć bardzo stare woluminy, nawet z połowy XIX w. Specjalnie dla nas odszukane zostały fotografie Sienkiewicza, również te z prywatnych zbiorów jego potomków. Opowieść o pisarzu wypełniona była wieloma anegdotami, ale i tak mieliśmy dużo pytań (wzbudziły one bowiem naszą ciekawość). Przygotowane krzyżówki i quizy były atrakcyjną formą utrwalenia wiedzy. Na koniec spotkania udaliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie znajduje się wystawa poświęcona Sienkiewiczowi.
Tradycyjnie- pracownicy Czytelni Głównej obdarowali nas upominkami. Otrzymaliśmy zakładki.
My również przygotowaliśmy niespodziankę- podarowaliśmy własnoręcznie wykonane przez uczniów z klasy VI bombki choinkowe. W końcu święta tuż, tuż…
Klasy IV i VI w listopadzie udały się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na spektakl zatytułowany Mały Książę. Przedstawienie w ciekawej formie zaprezentowało najważniejsze przesłania utworu o tym samym tytule.
Główny bohater- Mały Książę zaprosił widzów do wspólnej podróży po odległych planetach. Spotkał na nich jednak typowych… ludzi. Rozmowa z nimi skłoniła zarówno Księcia, jak i nas- obserwatorów i słuchaczy- do refleksji, mądrych przemyśleń i spojrzenia na samych siebie i otoczenie z innej perspektywy. Świadczy o tym wyciszenie i wsłuchanie się naszych
Podsumowaniem tegorocznej pracy chóru był wspólny koncert 11 chórów z Podkarpacia, który odbył się w Millenium – Hall w Rzeszowie. W przepięknej świątecznej scenerii chóry wykonywały kolędy i piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia.Nasz chór zaśpiewał dwie pieśni - „Dzień jeden w roku” z repertuaru Seweryna Krajewskiego oraz „Biały śnieg i ty” Piotra Rubika. Na koniec wszystkie jedenaście chórów wykonało pieśni „Rozśpiewana Polska” i „Nie załamuj się kolego”.
Już po raz dziesiąty nasz chór zakwalifikował się do ogólnopolskiego programu „Śpiewająca Polska”, w którym opiekę merytoryczną od dwóch lat sprawuje Akademia Chóralna. Akademia Chóralna to projekt rozwoju polskiej chóralistyki, począwszy od chórów szkół podstawowych, przez młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną i akademicką aż po przygotowanie młodzieży muzycznie kształconej do śpiewu w zespołach
15 grudnia 2016 roku w Centrum Caritas w Budach Głogowskich miało miejsce niezwykle miłe i wzruszające wydarzenie. Odbyło się tam Spotkanie Opłatkowe członków Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO - Oddział Regionalny w Rzeszowie. Właśnie na nim uczniowie Zespołu Szkół w Budach Głogowskich przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: mgr Barbary Węglarz i mgr Barbary Saładiak. Był to okolicznościowy montaż słowno -muzyczny, który zaprezentowali