ZS w Budach Głogowskich

4

IMG 2684Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rzeszowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z wyobraźnią i chęcią tworzenia. Zadanie każdego uczestnika polegało na samodzielnym wykonaniu wielościanu techniką origami modułowego (bez kleju).
Celami konkursu były: rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, rozwijanie wrażliwości estetycznej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowanie

Czytaj więcej: MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MATEMATYCZNE ORIGAMI"

REGIONALNY KONKURS PLASTYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Mój ulubiony bohater utworów Marii Konopnickiej”

Do pobrania: Regulamin konkursu

Zespół Szkół w Budach Głogowskich ogłasza powiatowy konkurs na słuchowisko radiowe: „W bronowickiej chacie”, adaptację radiową dramatu St. Wyspiańskiego pt. „Wesele”, Radiowy Teatr Wyobraźni o polskiej chacie roztańczonej, rozśpiewanej i o tym, co w polskiej duszy grało.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

poczytaj mi

  • 27 lutego 2017 r.

Mamy niezmierny zaszczyt ogłosić, iż jury w składzie: mgr Renata Czach - dyrektor ZS w Budach Głogowskich, mgr Anna Bielenda - Lasota - nauczyciel wspomagający, mgr Elżbieta Kwolek - nauczyciel muzyki, mgr Agnieszka Wilk - nauczyciel języka polskiego, w uznaniu trudu i zaangażowania Uczestników konkursu - Dzieci i ich Rodzin, postanowiło nagrodzić WSZYSTKIE nadesłane PRACE.
Pozostając pod wielkim wrażeniem albumów, dostarczonych przez nie wrażeń estetycznych- plastycznych i czytelniczych, kreatywności Dzieci, Rodziców i Dziadków, a nade wszystko bijącego z nich CIEPŁA RODZINNEGO, składamy serdeczne gratulacje:

Czytaj więcej: WYNIKI Konkursu Czytelniczego „Poczytaj mi… Album wspólnie spędzonych chwil”

sienkiewiczDobiega końca Rok Sienkiewicza. W czasie całego 2016 roku odbywało się w naszej szkole szereg imprez, lekcji o raz konkursów przybliżających postać i twórczość wybitnego Polaka. Podsumowaniem zaś była organizacja Gminnych konkursów plastyczno- literackich.        
Młodzież z okolicznych szkół konkurowała w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Uczniowie szkół podstawowych mieli za zadanie wykonać grę planszową na motywach powieści W pustyni i
w puszczy, natomiast gimnazjaliści „Album tradycji i kultury Polaków”, w którym należało przedstawić staropolskie zwyczaje

Czytaj więcej: Konkursy Sienkiewiczowskie rozstrzygnięte

Clipboard01

 

Clipboard02

 

 

 

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego

„Zwierzęta Podkarpacia – co może pomóc im w wędrówkach?”

Działanie zrealizowane jest w ramach projektu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne” opracowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej (nr umowy URP/SPPW/2.2/KIK/53).

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Zwierzęta Podkarpacia – co może pomóc im w wędrówkach?”

Zespół Szkół w Budach Głogowskich oraz Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Głogowie Małopolskim zapraszają do upamiętnienia Roku Sienkiewiczowskiego poprzez udział w konkursie poświęconym twórczości wybitnego Polaka

Zapraszamy, przekornie- słowami Witolda Gombrowicza:

"Czytam Sienkiewicza. Dręcząca lektura. Mówimy: to dosyć kiepskie, i czytamy dalej. Powiadamy: ależ to taniocha – i nie możemy się oderwać. Wykrzykujemy: nieznośna opera! I czytamy w dalszym ciągu, urzeczeni. Potężny geniusz! – i nigdy chyba nie było tak pierwszorzędnego pisarza drugorzędnego. To Homer drugiej kategorii, to Dumas Ojciec pierwszej klasy. Trudno też w dziejach literatury o przykład podobnego oczarowania narodu, bardziej magicznego wpływu na wyobraźnię mas. […] Gdyby historia literatury przyjęła jako kryterium wpływ sztuki na ludzi, Sienkiewicz (ten demon, ta katastrofa naszego rozumu, ten szkodnik) powinien by zajmować w niej pięć razy więcej miejsca niż Mickiewicz. Któż czytał Mickiewicza z własnej i nieprzymuszonej woli, któż znał Słowackiego? […] Lecz Sienkiewicz to wino, którym rzeczywiście upajaliśmy się i tu serca nasze biły... i z kimkolwiek się rozmawiało, z lekarzem, z robotnikiem, z profesorem, z ziemianinem, z urzędnikiem, zawsze natrafiało się na Sienkiewicza, na Sienkiewicza jako na ostateczny, najbardziej intymny sekret polskiego smaku, polski 'sen o urodzie'."


         [Witold Gombrowicz, "Dziennik 1953–1956", Kraków 1986]

Czytaj więcej: Gminnym Konkursie Literacko- Plastycznym  Krzyżacy Henryka Sienkiewicza

Śladami Stasia i Nel - Gra planszowa na motywach powieści W pustyni i w puszczy

W roku 1890 czterdziestoczteroletni Henryk Sienkiewicz wstępuje w szranki pisarzy-egzotystów ruszając w podróż do Afryki i zapowiadając cykl korespondencji. Wiadomość o zamierzonej wyprawie myśliwskiej do Afryki południowej spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Znakomity pisarz ruszał do kraju mało znanego, dla Polaków zwłaszcza trochę legendarnego. […] Tom "Listów z Afryki" obejmuje dwadzieścia trzy szkice. Tylko dwa powstały w czasie samej podróży, resztę spisał autor po powrocie. Są to więc raczej "wspomnienia" niż "listy" z Afryki. Sienkiewicz wyruszył z Neapolu 25 grudnia 1890 r. Zaopatrzony był w liczne listy polecające, między innymi od lorda Roberta Arthura Salisbury, wybitnego polityka angielskiego, kardynała Lavigerie, prymasa Afryki, i Arthura Silva White'a, szkockiego podróżnika i geografa. Trzonem wyprawy miała być miesięczna wycieczka myśliwska w głąb lądu. Punkt wyjścia nie był jeszcze ustalony. Zanzibar wchodził w grę jako jedna z ewentualności, dalszych planów w ogóle nie robił.

Zdzisław Najder, fragment wstępu do wyd. I, PIW Warszawa 1956 r.

Czytaj więcej: W podróż z Sienkiewiczem…

IMG 24338 października 2016 roku odbył się zorganizowany przez Zespół Szkół w Budach Głogowskich IV Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej. Do Centrum Caritas w Budach Głogowskich już po raz trzeci dzięki gościnności Ks. Dyrektora Piotra Potyrały przybyli fani muzyki religijnej, którzy podzielili się swoimi talentami. Celem Festiwalu było spotkanie młodych artystów, którzy wspólnie wychwalali Boga poprzez wielki dar muzyki i śpiewu, pogłębianie wspólnego radosnego przeżywania takich wartości jak: wiara, kultura i dobre obyczaje, ukazanie pracy i wysiłku wielu wykonawców piosenki religijnej, którzy przez muzykę i śpiew krzewią wartości chrześcijańskie.

Czytaj więcej: IV WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI RELIGIJNEJ

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

BIP   zsbudy.biposwiata.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

Logo Urząd Statystyczny w Rzeszowie 

baner forum przeciw depresji

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2021 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved